Na prodej pův. bytový dům-nyní jako ubytovací zařízení-hostel, Arbesovo náměstí, Praha 5-Smíchov

Popis objektu

Nabízíme k prodeji 6ti podlažní dům z roku 1901. Dům je v žádané lokalitě širšího centra Prahy na Smíchově, nedaleko vltavského nábřeží a jen jednu zastávku tramvají od obchodního centra a nejrušnější pražské stanice MHD Anděl. Arbesovo náměstí je klidové centrum této rezidenční části Smíchova a jeho velkou část tvoří revitalizovaný příjemný park. Zastávka tramvají je hned za rohem.

V domě byly původně byty a obchod v přízemí. V roce 1992 byl dům upraven na ubytovnu Dopravního podniku a v části přízemí zřízen průjezd do podzemních garáží, za který je hrazen nájem. Jako ubytovací zařízení a později hostel s 65 lůžky byl objekt využíván až do 30.6.2020 (některé pokoje mají vlastní koupelnu, některé pokoje využívají koupelnu na chodbě se sprchovým koutem a toaletou). V přízemí domu je kromě vjezdu do garáží s malou vrátnicí ještě recepce ubytovacího zařízení. Zbytek suterénu slouží jako sklad pro hostel. V každém ze čtyř pater domu je vždy společná kuchyně s linkou, několik pokojů a několik sociálních zařízení. Každé patro má svůj plynový kotel ÚT. Na každém patře je i malá společná lodžie. Užitná plocha budovy je celkem cca 760 m2 včetně přízemí a suterénu, které jsou z části využity pro průjezd do podzemních garáží. Nájemce průjezdu do garáží je dlouhodobě stabilizovaný. Zbytek budovy je od 1.7.2020 volný. Objekt je v dobrém technickém stavu, byla na něm pravidelně prováděna průběžná údržba.  
 
Roční příjem z nájmů byl v r. 2019, když byl celý objekt využíván byl více než 2 mil. Kč. Pro ukázku stavu jsou přiloženy i fotky z několika pokojů z minulého měsíce, kdy byla ubytovna ještě v provozu (nábytek ani vnitřní vybavení pokojů není předmětem prodeje). V RK jsou k dispozici i půdorysy jednotlivých podlaží. Prohlídka objektu je po dohodě možná a tak nás neváhejte kontaktovat.

We exclusively offer for sale originally an apartment building which was in 1992 changed as a hostel for one organization and now is rented and still used as a hostel. In the hostel there are now 65 beds. Part of the house is rented as an entrance to the underground garages. Income from the house in 2018 were more than 2,000.000 CZK. It is a good investment opportunity.

This building has a very good position. The house is near the metro station Anděl and tram stop. Metro or tram takes you to
Wenceslas Square or Old Town Square in 10 minutes. Prague Castle or Charles Bridge is 15 minutes walk away. The large park Petřín is just 5 minutes walk. Big shopping center Novy Smichov, where are many shops, supermarket and cinema is 5 minutes walk as well.

We provide more information about the building at personal negotiation.