Prodej prvorepublikové vily s velkým pozemkem 7 710 m2, Rataje nad Sázavou


Prodánodalší obrázky
Popis objektu

Nabízíme exkluzivně k prodeji velkou třípodlažní vilu na rozlehlém pozemku v "perle Posázaví" s krásným výhledem přímo na gotický hrad Pirkštejn a na panorama městečka Rataje i se zámkem.
Vila postavená počátkem 20. století byla ve třicátých letech přestavěna (zvětšena a modernizována) do španělského stylu renomovaným architektem V. Rittershainem, který projektoval i barrandovskou vilu Miloše Havla. Svažitá zahrada 3/4 ha je porostlá vzrostlými rododendrony, tújemi a dalšími okrasnými jehličnany, je zde i lesní rybníček (28 m2).
V 60. letech upraveno pro využívání jako domov důchodců a takto provozováno až do r. 2015. Celý objekt byl a je průběžně udržován - vila je plně funkční. Volná ihned.
Dispozice objektu (zastavěná plocha 239 m2):
Přízemí - vstupní hala, velká kuchyň, kancelář
Patro - 6 pokojů
Podkroví - velký pokoj. Propojeno původním dřevěným schodištěm.
V domě jsou 3 koupelny, 5 x WC, prádelna, přípravna, v zadní části přízemí a na půdě skladové prostory.
V přístavbě (zast. plocha 48 m2) garáž, sklad, kotelna.
Topení: ústřední plynové (propanová nádrž mimo objekt). Vodovod vlastní gravitační, kanalizační čistička, zachován i původní septik. Kolem domu vede vzduchový kanál - šachta zamezující vlhkosti.
V rohu zahrady zděný zahradní domek cca 30 m2, celoročně obyvatelný (koupelna s WC i topení - akumulačky).
Pozemek celkem 7 710 m2 je oplocen novým plotem. Přibližně polovina je vedena jako ostatní plocha (zeleň), druhá polovina jako les. Je zde plechová garáž s přístřeškem a k budově vede asfaltová komunikace (parkování pro nejméně 10 aut).
Vzdálenost od Prahy vzdušnou čarou cca 45 km, po D1 60 km (14 km od dálnice D1 Exit 41) - autem 45 minut. Zastávka vlaku 10 minut od domu (tratě podél Sázavy a na Kolín) - jezdí každé 2 hodiny.
Obec (městys) Rataje se vyznačuje bohatým kulturním životem - divadelní spolek s dlouhou tradicí, klub Pivovárek pořádá vystoupení známých hudebních skupin i divadelních souborů (bylo zde i Národní divadlo). Hrad Pirkštejn byl pronajat známému pražskému filantropovi veřejné kultury, který zde pořádá kulturní akce. Zámek (horní hrad) patří obci a je zde muzeum, pošta, Zámecký šenk. V obci je též školka i knihovna.
Jedná se o nemovitost s velkým potenciálem - možnosti využití:
- bydlení zejména pro početnou rodinu s hojnými návštěvami
- velkorysá letní residence
- hotel, penzion, wellnes, dům pro seniory, školící středisko
- reprezentativní sídlo firmy
- umístění vily na pozemku umožňuje vedle postavit další dům, bazén...
Krásné prostředí - oblast vyhledávaná vodáky (řeka vzdálena 300 m), houbaři i turisty - cca 6 km hrad Český Šternberk nebo klášter v Sázavě.
V inzerci jsou pro lepší představu toho, jak se objekt měnil během let použity dobové pohlednice i fotografie vily z třicátých let 20. stol..
Objekt nemá zpracován PENB, protože byl postaven před r. 1947 a zákon jej nevyžaduje. V inzerci proto uvádíme třídu G.
Daň z nabytí nemovitých věcí hradí kupující.
Prezentované informace byly nabyty v dobré víře od vlastníka nemovitosti a společnost RK Recoreal je zprostředkovává jako data informačního charakteru, za jejichž správnost a úplnost nenese odpovědnost.

Mapa